183056-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulttjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar tillhandahållande av tekniska konsulttjänster inom 17 olika fackområden. Ytterligare information om upphandlingsföremålen framgår av upphandlingsunderlaget med tillhörande handlingar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelArkitekt – Nyproduktion
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelArkitekt – ROT
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelArkitekt – Mark och landskap
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAkustisk
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelBrand
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelGeoteknik
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelEL
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelV- och VS
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelMiljö
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:9
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelBygg- och Projekteringsledning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:10
Del (anbudsområde)LOT-0011
TitelByggnadskonstruktör
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:11
Del (anbudsområde)LOT-0012
TitelKontrollansvarig
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:12
Del (anbudsområde)LOT-0013
TitelBesiktning – Bygg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:13
Del (anbudsområde)LOT-0014
TitelBesiktning – Mark och landskap
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:14
Del (anbudsområde)LOT-0015
TitelBesiktning – EL
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:15
Del (anbudsområde)LOT-0016
TitelBesiktning – V- och VS
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:16
Del (anbudsområde)LOT-0017
TitelBeskrivning – Bygg, ROT
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126581:Lot:17