Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: 20INK058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79713000 Vakttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bevakningstjänster omfattar Piteå Kommuns huvudsakliga behov av ronderingar, väktar- och bevakningstjänster, larmmottagning och parkeringsbevakning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 79713000 Vakttjänster, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen