Leverans av gånghjälpmedel, så som gåbord, kryckor, rollatorer och gåstolar till Hjälpmedelscentralen, kommunernas boenden och regionens verksamheter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141720 Gånghjälpmedel, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen