183077-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Villavagnar
Referensnummer: UH-2022-62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av villavagnar till Skellefteå camping.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44200000 Konstruktionsprodukter, 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar, 44211000 Monteringshus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen kommer att utmynna i ett kontrakt där avtal med en leverantör.
Kunden kommer initialt att köpa 5-7st villavagnar.
Kunden förbinder sig att köpa minst 5st villavagnar i samband med att avtalet har signerat av båda parter.
Kunden har rätt (men inte skyldighet) att avropa ytterligare 4st villavagnar under den 3-årsperiod som följer från det att avtalet har signerats.
Detta är att avse som en option.
Se upphandlingsdokumenten för mer information och kravställning.