2. Förfarande
Förfarande
Titel: AV - produkter och tjänster
Beskrivning: Upphandling gällande leverans av audiovisuella (A/V) produkter och tjänster. Upphandlingen syftar till att tillgodose Kommunens behov av installation, support och underhåll av A/V-produkter tillsammans med tillhandahållande av lämpliga produkter.
Intern identifierare: 24/51
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
Ytterligare klassificering (cpv): 32232000 Videokonferensutrustning, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32321300 Audiovisuellt material, 32342000 Högtalare, 32342410 Ljudutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000