See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Truckar till hamnverksamhet
Beskrivning: Upphandlingen omfattar operationell leasing av nya truckar i olika storlekarna 5 ton, 8 ton samt option på 16 ton för hamnverksamhet. Leasing inkluderar leasing och leverans, installation och konfiguration, service och reparationer samt utbildning.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100773:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42415200 Truckar