183143-2019 - ResultatSverige-Alvesta: Varuautomater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedelsautomat
Referensnummer: 18/130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42933000 Varuautomater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hyra av läkemedelsautomater för tidsstyrd utmatning av dosdispenserade läkemedel med tillhörande tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 42968000 Automater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen