183165-2023 - ResultatSverige-Lund: Elektriska hushållsapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksutrustning
Referensnummer: V 2022/2360
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39710000 Elektriska hushållsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av avtal om nyanskaffning och reparation av storköksutrustning vid Lunds universitet
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39315000 Restaurangutrustning, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711130 Kylskåp, 39711360 Ugnar, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 39713100 Diskmaskiner, 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen