183171-2021 - ResultatSverige-Vara: Sopmaskiner med suganordning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elevator/ Sugande sopmaskin
Referensnummer: 2021-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144431 Sopmaskiner med suganordning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en fabriksny sugande elevatorsopmaskin till Vara kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144430 Gatsopningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen