Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster för regeringens chefsprogram
Referensnummer: Fi2023/01128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80532000 Chefsutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tre (3) ramavtal som ska tillgodose Regeringskansliets behov av konsulttjänster för regeringens chefsprogram.
Syftet med regeringens chefsprogram är bland annat att klargöra krav och förväntningar på myndighetschefsrollen samt kontinuerligt utveckla den personliga förmågan till ledarskap i den statliga förvaltningskulturen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej