Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillbehör/reservdelar däck, slang, drivring, ekerskydd och länkhjul
Referensnummer: DNRGS200154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Icke fabrikatsbundna tillbehör till rullstolar och rollatorer.
Reservdelar till både manuella och elrullstolar så som däck, länkhjul, slang, drivringar och ekerskydd att användas som rekonditioneringsprodukter och byte vid utslitna delar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar, 33193210 Delar och tillbehör till invalidfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen