2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal konsulttjänster informationshantering
Beskrivning: Myndigheten för tillgängliga medier (MTM) ser ett behov av stöd i frågor och arbetsuppgifter inom informationshantering. Stödet behövs dels inom ett av myndighetens strategiska mål 2 för förbättrad informationshantering, dels för övriga, återkommande behov de närmaste åren.
Intern identifierare: MTM-H 2026/540
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79411000 Allmän organisationsrådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 72512000 Dokumenthanteringstjänster, 79995100 Arkiveringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000