183191-2017 - ÄndringSverige-Linköping: Vägbeläggningsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Asfaltbeläggningar inom Linköpings kommun 2018-2019.
Referensnummer: UH-2017-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar asfaltbeläggningar och vissa förarbeten till dessa samt återställning efter ledningsgrävningar inom Linköpings kommun.