18320-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Installation av kontorsutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtalsupphandling av Audio & Videoteknikutrustning LMHKB 2021:
Referensnummer: 2021/85-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51620000 Installation av kontorsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen innefattar följande:
— Att ingår fullständig projektering och installation till fullt driftfärdig av anläggning/system med funktionsansvar
— I avtalet ingår även att beställaren skall kunna köpa enbart konsulttjänster för förberedande och analys av tillägg eller ändring
— I avtalet ingår också möjligheten att köpa enstaka produkter eller reservdelar
— Service, underhåll av AV- anläggningar samt AV komponenter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30231300 Bildskärmar, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32321300 Audiovisuellt material, 32342000 Högtalare, 32342410 Ljudutrustning, 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner, 50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen