183275-2024 - Resultat
Sverige – Undervisning och utbildning – Vuxenutbildningar - Enskilda platser
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVuxenutbildningar - Enskilda platser
BeskrivningUpphandlingen avser yrkesutbildningar, enskilda platser, vilken Arbete- och Välfärdsförvaltningen på Kristianstads kommun ansvarar för. Upphandlingen omfattar skolförlagd utbildning och lärlingsutbildning inom yrkesämnen. Utbildningens målgrupp är de som har rätt att delta i kommunal gymnasial vuxenutbildning.
Intern identifierareAVN 2023/2483
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVuxenutbildningar - Enskilda platser