183355-2021 - ÄndringSverige-Kil: Animaliska livsmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel Huvudgrossist
Referensnummer: UH-2020-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03142300 Animaliska livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kils, Grums, Hammarös och Forshagas kommuner inbjuder er att lämna anbud avseende livsmedel inklusive leverans till skolverksamhet, äldreboende, förskolor m fl. Upphandlingen omfattar kolonial, djupfryst, färskvaror, Mejeriprodukter, Färsk fisk, Färskt matbröd, frukt och grönt.
Frågor besvaras löpande.