Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem till Gata Park avdelningen
Referensnummer: 19/66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av ett verksamhetssystem till Gata Park avdelningen som kommer att användas i tre av avdelningens verksamhetsgrenar. Verksamhetssystemet ska vara uppbyggt för att kunna hantera avdelningens olika arbetsflöden/processer.
Erbjudet verksamhetssystem ska vara ett färdigutvecklat standardsystem som med begränsad kundanpassning och vidareutveckling uppfyller kommunens krav och önskemål.
Kommunens arbetsflöden/processer kan ses utifrån nedanstående tre perspektiv, där kommande verksamhetssystem ska helst vara uppbyggt utifrån dessa tre perspektiv:
Projekt
Arbetsorder
Objekt
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen