Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarskapsutveckling
Referensnummer: K 2021-0193
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska Universitetssjukhuset genomför en selektiv upphandling på Ledarskapsutveckling för sjukhusets chefer och ledare.
Anbudsinbjudan
Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder härmed till anbudsansökan inför upphandling av ramavtal gällande Ledarskapsutveckling till Karolinska Universitetssjukhuset.
Karolinska Universitetssjukhuset söker genom en selektiv upphandling den mest kvalificerade Leverantören inom detta område. En mycket viktig framgångsfaktor för Karolinska Universitetssjukhuset är att antagen Leverantör kan upprätthålla ett långsiktigt och nära samarbete med fokus på största möjliga patientnytta.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79633000 Personalutveckling, 79998000 Coachning, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen