183413-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala presentationer
Referensnummer: 201913
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med en (1) leverantör gällande Digitala presentationer i samband med nybyggnadsprojekt, befintliga objekt och renoveringsobjekt. Presentationerna visas genom visningsprogram via stillbilder samt planritningar i 2D och 3D.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar varor och tjänster gällande Digitala presentationer.