183418-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sekundära förbindelser
Referensnummer: RS/220851
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar:
Sekundära förbindelser och serviceavtal mellan:
·    Centralsjukhuset i Karlstad och Sjukhuset Arvika
·    Centralsjukhuset i Karlstad och Sjukhuset Torsby
·    Centralsjukhuset i Karlstad och Vårdcentralen Kristinehamn
·    Centralsjukhuset i Karlstad och Vårdcentralen Säffle
Beräknad avtalslängd är 3 år med option om förlängning maximalt 12 månader.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32412100 Telekommunikationsnät, 32412110 Internetnätverk, 32412120 Intranetnätverk, 64200000 Telekommunikationstjänster, 64214000 Särskilda nättjänster för företag, 64225000 Luft-till-jordkommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
·    Centralsjukhuset i Karlstad och Sjukhuset Arvika
·    Centralsjukhuset i Karlstad och Sjukhuset Torsby
·    Centralsjukhuset i Karlstad och Vårdcentralen Kristinehamn
·    Centralsjukhuset i Karlstad och Vårdcentralen Säffle
Beräknad avtalslängd är 3 år med option om förlängning maximalt 12 månader.