Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renovering och stambyte av fem fastigheter i Sigtuna kommun
Referensnummer: UH-2019-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211310 Byggnation av badrum
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser en totalentreprenad enligt ABT06 för renovering samt stambyte av fem (5) stycken fastigheter inom Sigtuna kommun utan kvarboenden, totalt 203 stycken lägenheter. Stambyte avser såväl köks- som badrumsstammar inklusive total badrumsrenovering. Övrig renovering avser takarbeten samt byte av fönster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Totalentreprenad för utförande av renovering och stambyte av fem fastigheter i Sigtuna kommun.