Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Torsta Livsmedel
Referensnummer: TAB2022/003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen skall säkerställa Torstas behov av livsmedel under kontraktsperioden.
Syftet är att upphandlingen ska leda till säker kvalitet, kostnadsbesparingar, minskad miljöbelastning samt en konkurrenssituation där såväl stora som små- och medelstora företag kan delta.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förendast en del
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattningen framgår av artikelspecifikationen.