183486-2020 - ResultatSverige-Malmö: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal markentreprenader och markservicearbeten
Referensnummer: 191202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete, 45112700 Landskapsplanering, 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 90732000 Tjänster avseende jordföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen