183535-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Snickeriarbeten
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialsnickerier Arbetsförmedlingens nya huvudkontor
Referensnummer: Af-2018/0019 8015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45421000 Snickeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tillverkning, montering, levererans och i förekommande fall installation av ett antal objekt (specialsnickerier) till Arbetsförmedlingens nya huvudkontor i Solna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 4
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45420000 Snickerimonteringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tillverkning, montering, levererans och i förekommande fall installation av ett antal objekt (specialsnickerier) till Arbetsförmedlingens nya huvudkontor i Solna.
Del nr: 2
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
Del nr: 3
44220000 Inredningssnickerier
Del nr: 4
45422000 Timmer- och snickeriarbeten