2. Förfarande
Förfarande
Titel: Serviceavtal för sprinkleranläggningar
Beskrivning: Upphandlingen avser service och underhåll (löpande och felavhjälpande) på Lerums kommuns sprinklersystem. Serviceavtalet syftar till att komplettera Lerums kommun egna utförande vad avser den upphandlade tjänsten.
Intern identifierare: SBN24.43
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 39370000 Vattenanläggningar, 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten, 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Service av sprinkleranläggningar