Upphandlingen avser entreprenadtjänster inom områdena el-, styr-, och kommunikation till Sundsvall Vatten, Timrå Vatten och Nordanstig Vatten.
1. Installation lågspänning, styr och kommunikation.
2. Installation högspänning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Installation lågspänning, styr och kommunikation Sundsvalls och Timrå kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokument.
Observera:
För att få ta del av MSVAs El- & Styrstandard så måste anbudsgivare komma in med en begäran. Ett säkerhetsavtal ska skrivas under innan handlingarna skickas ut.
Begäran sker via e-Avrop.
Installation lågspänning, styr och kommunikation Nordanstigs kommun
Del nr: 2
Installation högspänning Sundsvalls och Timrå kommun
Del nr: 3