Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för konsulttjänster avseende trafiksignalsanläggningar och andra elektriska trafikanordningar
Referensnummer: T2021-01008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för konsulttjänster inom området trafiksignalsanläggningar och andra elektriska trafikanordningar. Ramavtalet är uppdelat i följande avtalsområden:
— El-projektering
— Specialiststöd/projektledarstöd
— Besiktningsman
— Upphandlingsstöd
— Programmerare
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72266000 Programkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen