Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växelflaksbil med kran
Referensnummer: UH-2017-101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av 1 st växelflaksbil med kran och till Vatten och avfall i Motala kommun. Fordonet kommer att användas till transport av avfall och skall drivas av HVO.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köp av 1 Växelflaksbil med kran.