2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - projektering av säkerhetssystem
Beskrivning: Upphandlingen avser extern konsulthjälp för projektering av teletekniska säkerhetssystem för Kriminalvårdens anläggningar. Upphandlingen sker i två steg där detta steg (Steg 1) innefattar ansökan om att i Steg 2 får lämna anbud.
Intern identifierare: 2024-31962
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000