See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: CBCT och NavSys för Ortopedi
Beskrivning: 1 st intraoperativ CBCT röntgenutrustning med 1 st tillhörande navigationssystem för ortopedi till NU/Uddevalla. 1 st intraoperativ CBCT röntgenutrustning med 1 st tillhörande navigationssystem för ortopedi till SU/Mölndal, där befintlig/-t C-båge och navigationssystem lämnas i inbyte. UUS i 6 år efter garanti, med option på ytterligare 3 år vardera. Option i 2 år på ytterligare 1 st CBCT resp. 1 st naviationssystem, med helt el. delvist/-a avrop resp. med el. utan inbyte/-n, samt UUS i enl. med ovan.
Intern identifierare: RS 2023-05571
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33160000 Operationsteknik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal
Optioner:
Beskrivning av alternativen: I enlighet med Anbudsinbjudan.