183811-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Solskydd – Yttre solavskärmning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelYttre solavskärmning
BeskrivningUpphandlingen avser utvändiga solavskärmningsprodukter d.v.s markiser, solfilm, fast solskydd, solsegel, parasoller inom Karlskrona kommun. Även vissa tjänster såsom måttagning, produktrådgivning, demontering av befintligt solskydd inklusive fästanordning, leverans och montering av solskydd, reparationer och kompletteringar av befintliga solskyddsanordningar inklusive samtliga fästanordningar
Intern identifierareKS 2024/3010 2.6.1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44115900 Solskydd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerellt