183816-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tomträttssystem
Referensnummer: E2018-01994
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Exploateringskontoret har behov av en IT-lösning för att hantera tomträtter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48480000 Programvara för försäljning, marknadsföring och affärsunderrättelser, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen