183842-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datautbildning – Datautbildningar för vanliga IT-användare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDatautbildningar för vanliga IT-användare
BeskrivningRamavtalet omfattar datautbildningar på grund-, fortsättning- och i viss mån fördjupningsnivå för den vanliga IT-användaren i syfte att tillgodose kompetensutvecklingsbehov inom kontorsprogram så som exempelvis Word, Excel, PowerPoint, SharePoint, Outlook, och andra appar i Office 365. Det omfattar även grundläggande kompetensutveckling för användning av AI.
Intern identifierareN050U24-5
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80533100 Datautbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 79632000 Utbildning av personal, 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDatautbildningar för vanliga IT-användare