Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tung lastbil med lastväxlare till Rtj Piteå och Älvsbyns kommuner
Referensnummer: 20INK019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34134100 Lastbilar med flak
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av en ny tung lastbil med lastväxlarram till Räddningstjänsten Piteå och Älvsbyn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34134100 Lastbilar med flak, 34142100 Lastbilar med hissflak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen