See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elbilspool
Beskrivning: Miljöeffektiva transporter är viktigt i Norrtälje kommuns miljöprogram. Att nyttja elbilpool bidrar till att uppfylla flera av kommunens miljömål genom en effektivare fordonsanvändning och lägre utsläpp. Syftet med denna upphandling är att följa miljömål och att i förlängningen ersätta inhyrda bensindrivna fordon. Detta avtal reglerar hyra av elbilar samt tillhörande bilpoolsystem enligt beskrivning nedan. Vidare kan Kommunen komma att avropa angivna optioner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91638:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31610000 Elutrustning för motorer och fordon, 34110000 Personbilar