See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rötslamsspridning (Revaq)
Beskrivning: Upphandlingen avser slamspridning av Revaqcertifierat slam och slam som ej är Revaq-certiferat slam. I Uppsala kommun produceras varje år ca 14 500 ton avloppsslam per år. Av detta är majoriteten ett Revaq-certifierat slam som produceras vid Kungsängsverket söder om Uppsala centrum. Övrigt slam som omfattas av uppdraget produceras vid Storvreta reningsverk.
Intern identifierare: UVA-2025-00806
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513600 Avlägsnande av slam
Ytterligare klassificering (cpv): 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000