183897-2022 - ResultatSverige-Hallsberg: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmställ till Nerikes Brandkår
Referensnummer: 21/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Nerikes Brandkår upphandlar ramavtal för löpande avrop avseende leverans av larmställ till utryckande personal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18130000 Specialarbetskläder, 18143000 Skyddskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen