183900-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Specialfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mindre mobil tappningsenhet
Referensnummer: UPPH2017-0420
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114000 Specialfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Mindre mobil tappningsenhet (blodbuss) för Akademiska sjukhuset.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114120 Paramedicinska fordon, 34121000 Bussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen