183904-2022 - ResultatSverige-Härnösand: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kundanpassade operationsset 2021 - omtag
Referensnummer: 21RS7807
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland avser upphandla kundanpassade operationsset. Omfattningen av behovet uppgår till ett uppskattat värde om ca 6 miljoner SEK per år. Regionen har behov av ca 36 unika set.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Kundanpassade operations set enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets), 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen