183909-2024 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – 2023 Operationsprodukter förbrukningsmaterial Region Norrbotten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel2023 Operationsprodukter förbrukningsmaterial Region Norrbotten
BeskrivningUpphandlingen avser avtal på operationsprodukter förbrukningsmaterial för leverans till Region Norrbotten. Upphandlingen omfattar följande varukorgar: Drapering, Drän, Engångsskålar, Klippare, Kniv, Kompresser, Laparaskopi, Munskydd och andningsskydd, Operationskläder, Operationsmössor och pannband, Operationsrockar, Operationssugar, Pulslavage, Urologi, Ögon, Öron samt Övrigt.
Intern identifierare21/152
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 18130000 Specialarbetskläder, 18443100 Pannband, 33141119 Kompresser, 33141411 Skalpeller och knivblad, 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt, 33141700 Ortopediska artiklar, 33199000 Sjukvårdskläder, 39518100 Operationsdukar, 39518200 Operationslakan
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMALLARBETE