183948-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sportartiklar och -utrustning – Material för hälsa och rörelse
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaterial för hälsa och rörelse
BeskrivningUpphandlingen omfattar Luleå Kommuns behov av material för hälsa och rörelse inom varugrupperna Idrottsmaterial, Friluftsliv & Vintersport samt Bad & Sim.
Intern identifierareKLF 2025/455
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37411000 Vintersportutrustning, 37415000 Friidrottsutrustning, 37420000 Gymnastikutrustning, 37430000 Boxningsutrustning, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelIdrottsmaterial
BeskrivningIdrottsmaterial
Intern identifierareIdrottsmaterial
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFriluftsliv & Vintersport
BeskrivningFriluftsliv & Vintersport
Intern identifierareFriluftsliv & Vintersport
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelBad & Sim
BeskrivningBad & Sim
Intern identifierareBad & Sim