183961-2022 - ResultatSverige-Eksjö: Hjullastare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastare 2021
Referensnummer: 21/172
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
En (1) styck ny hjullastare.
Hjullastaren kommer att användas för en mängd olika arbetsuppgifter vid återvinningscentral och fjärrvärmeverk.
Upphandlande myndighet
Eksjö Energi AB org.nr. 556005-3950.
Upphandlingsform
Upphandlingen genomförs med öppet förfarande enligt Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen