183968-2023 - ResultatSverige-Härnösand: Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Suturer och batteridrivna stapler
Referensnummer: 22-IU-130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för senare avrop gällande suturer och batteridrivna stapler inom området till Region Västernorrland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33141120 Clips, suturer och ligaturer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen