2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - diversearbeten
Beskrivning: Södra Munksjön Utvecklings AB (SMUAB) är i behov av ett ramavtal för enklare markarbeten och fastighetsnära tjänster. Omfattningen framgår av förfrågan. SMUAB är bland annat i behov av korta inställelsetider och vid vissa tillfällen också inställelse på helger.
Intern identifierare: 2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Beställarens nuvarande avtal har löpt ut och det är viktigt att det finns ett avtal på plats för avrop under våren som är den tid då man har störts behov av att göra avrop.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000