183996-2021 - ResultatSverige-Sala: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster Arbetsterapeut och Fysioterapeut
Referensnummer: 2020/1591
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal som omfattar Sala kommuns behov av Bemanningstjänster avseende Arbetsterapeut och Fysioterapeut i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
Yrkestiteln; Fysioterapeut likställs även som benämningen sjukgymnast.
Behovet av tjänsten uppstår vid vakanser, sjukdomar och arbetsanhopningar.
Beställaren avser att teckna avtal med max fem (5) leverantörer i respektive område om så många finns att anta. Leverantörerna kommer att avropas enligt rangordning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Bemanningstjänster Arbetsterapeut
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling, 85142100 Sjukgymnasttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal som omfattar Sala kommuns behov av Bemanningstjänster avseende Arbetsterapeut i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
Beställaren avser att teckna avtal med max fem (5) leverantörer om så många finns att anta. Leverantörerna kommer att avropas enligt rangordning.
Bemanningstjänster Fysioterapeut
Del nr: 2
85142100 Sjukgymnasttjänster
Upphandlingen avser ramavtal som omfattar Sala kommuns behov av Bemanningstjänster avseende Fysioterapeut i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.