2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal projektör samt projektledare till FJV projekt
Beskrivning: Beställaren vill upprätta ramavtal med en leverantör innehållande timbank för avrop av projektering och projektledning i samband med genomförande av fjärrvärmeprojekt inom beställarens verksamhetsområde. Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: DIS Tekniska konsulter 28086, FJÄRRVÄRME OCH FJÄRRKYLA
Intern identifierare: SEAB 2025/02
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal projektör samt projektledare till FJV projekt