184022-2022 - ResultatSverige-Alvesta: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder och arbetsskor
Referensnummer: 2021-461
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Alvesta kommun inbjuder till att lämna anbud på upphandling avseende arbetskläder och arbetsskor, enligt de förutsättningar som anges i upphandlingsdokumentationen.
Upphandlingen är uppdelad i följande produktområden:
• Arbetskläder – Omsorg
• Arbetskläder – Skola och fritid
• Arbetskläder – Teknisk service
• Arbetskläder och arbetsskor – Kök
• Arbetskläder – Allbohus
• Arbetsskor
Anbud kan lämnas på ett eller flera av produktområdena.
Alvesta kommun emotser anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18110000 Arbetskläder för män, 18800000 Skodon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen