184030-2023 - ResultatSverige-Vara: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - färskt matbröd och fikabröd
Referensnummer: 2020-99
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av färskt matbröd och fikabröd till kommunerna Götene, Skara och Vara.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara köparen tillhanda senast: 2020-09-27 23:59.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen