2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts - Gnesta och Strängnäs
Beskrivning: Denna upphandling avser skolskjuts i kommunerna Gnesta och Strängnäs. Med begreppet skolskjuts avses särskilt anordnade transporter för elever till och från förskoleklass, grundskola, anpassad grundskola och anpassad gymnasieskola.
Intern identifierare: IN-IN23-0440
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 34121100 Bussar för kollektivtrafik, 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Gnesta
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Strängnäs
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del (2)