Visit Linköping & Co’s webbplatser börjar bli gamla och ouppdaterade med en kodbas som inte längre går att hålla uppdaterad. Det gör att webbplatsernas funktioner, prestanda och användarvänlighet deklinerar.
Samtidigt som organisationens uppdrag växer behöver webbplattformen också vara flexibel och skalbar. Denna uppgift kan plattformen i dagsläget inte uppfylla på ett effektivt sätt och vi har därför kommit fram till att vi vill göra ett omtag och bygga om webbplatsen från grunden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen